قیمت خرید تبلت با اندروید نسخه 5 لالی پاپ

برای اطلاع از تبلت های دارای اندروید نسخه 6 مارشمالو اینجا کلیک کنید
گوگل اخیرا نسخه جدید اندروید برای تبلت ها را تحت عنوان Lollipop ۵ Android منتشر کرده است و به آهستگی شاهد حضور نسخه جدید و به روز شده این سیستم عامل روی تبلت های جدید موجود در بازار تبلت ایران هستیم و علاوه بر معرفی و نقد و بررسی این تبلت ها در اینجا به چند ویژگی جدید Android ۵ Lollipop اشاره می کنیم. پس تا انتهای صفحه با ما همراه باشید.

۱- طراحی جدید

اولین چیزی که بعد از به روز رسانی Android۵ Lollipop توجه شما را به خود جلب می کند، طراحی جدید آن است. طراحی جدید گوگل برای سیستم عامل چهره ای واضح تر و روشن تر به شما ارائه می دهد.

۲- قفل جدید صفحه 

اکنون notification ها مستقیما روی حالت قفل روی صفحه تبلت شما به نمایش درمی آیند.

۳- مخفی کردن محتویات حساس

اگر شما دوست ندارید هر چیزی در جلو و ومرکز صفحه نمایش داده شود، در به روز رسانی جدید اندروید این امکان فراهم شده تا بتوانید notification ها را غیرفعال کرده یا با رفتن به تنظیمات، محتویات حساس را مخفی کنید. به تنظیمات بروید و روی Sound & Notification کلیک کرده و در پایین صفحه When device is locked را کلیک کنید.

۴- حالت Battery-Saver

ویژگی جدید در Android ۵ Lollipop به شما این امکان را می دهد تا در دستگاه تان ۹۰ دقیقه اضافی فشرده داشته باشید. برای فعال سازی این حالت باید وارد تنظیمات گوشی شده و روی Battery کلیک کنید. سپس دکمه منو را فشار دهید و گزینه Battery Saver را انتخاب کنید.

۵ - جستجو در تنظیمات

برای کسانی که نمی دانند چیزی که در تنظیمات می خواهند کجاست، Android ۵ Lollipop گزینه جستجو در قسمت تنظیمات در اختیار شما قرار داده است.

۶- دسترسی به تنظیمات سریع

منوی تنظیمات سریع در Android ۵ Lollipop ارتقا یافته است. اکنون نمایشگری برای تنظیم سریع روشنایی و دکمه چرخش در میان ویژگی های دیگر وجود داردکه شما با کشیدن انگشت خود به پایین روی منوی notification می توانید این هشدارها را ببینید. برای نمایش منوی تنظیمات سریع، کافی است دوباره با انگشت تان آن را بکشید.

۷- روشنایی انطباقی

نسخه قبلی اندروید ویژگی روشنایی اتوماتیک را ایجاد می کرد که به صورت خودکار روشنایی تبلت را با توجه به محیط تنظیم می کرد. این ویژگی جای خود را به حالت روشنایی انطباقی داده است. این ویژگی شبیه به حالت خودکار است اما در عین حال شما می توانید میزان روشنایی مطلوب خود را تعیین کنید. کافی است یک بار روشنایی پایه را مشخص کنید تا این حالت براساس محیط اطراف خود روشنایی را با آن محیط منطبق کند.

۸- کنتراست بالای متن در خواندن می شود

یکی از ویژگی های جدید اندروید نسخه  ۵ خواندنآسان تر متون است. کنتراست بالای متن با رفتن به تنظیمات و کلیک کردن روی Accessibility فعال می شود.

۹- معکوس کردن رنگ ها

با معکوس کردن رنگ ها نیز این امکان برای شما فراهم می شود تا مسیج ها را مخصوصا در تاریکی شب آسان تر بخوانید.

۱۰- ماندن اپلیکیشن ها بعد از استارت مجدد

بعد از روشن کردن مجدد تبلت شما می توانید به اپلیکیشنی که پیش تر از آن استفاده می کردید بازگردید. در ویژگی جدید اندروید این امکان وجود دارد تا بعد از ری استارت یا روشن کردن مجدد گوشی، کاربر بتواند اقدامات سابق خود را دنبال کند.

امتیاز به سایت
امتیاز به این صفحه